Трима ученици от Монтана спасиха възрастен мъж от крадец

31 Януари, 2026 09:06 1 266 6

  • патрулка-
  • монтана-
  • кражба-
  • пенсия-
  • пенсионер

Момчетата отивали на училище, когато чули 80-годишния Николай Георгиев да вика за помощ

Трима ученици от Монтана спасиха възрастен мъж от крадец - 1

История за добрия пример идва от Монтана. Трима десетокласници – Ерик Атанасов, Никола Димитров и Ивайло Петров – не се поколебаха да помогнат на възрастен човек в беда и съдействаха за залавянето на крадец.

Момчетата отивали на училище, когато чули 80-годишния Николай Георгиев да вика за помощ, разказа "Нова телевизия". Малко преди това мъжът бил ограбен – непознат успял незабелязано да извади портфейла му и да побегне. Учениците видели бягащия младеж и веднага тръгнали след него. Въпреки че не успели да го настигнат и го загубили от поглед, те подали сигнал и помогнали на полицията с информация за случилото се. Благодарение на тяхната наблюдателност и бърза реакция извършителите били установени и задържани.

По-късно станало ясно, че в откраднатия портфейл са били всички пари на възрастния мъж – току-що изтеглената му пенсия. Сумата му е върната изцяло. „Върнаха ми всичко до стотинка“, сподели Николай Георгиев, който е дълбоко трогнат от постъпката на момчетата.

За проявената смелост и гражданска доблест тримата ученици получиха грамоти от полицията в Монтана. Те бяха наградени и от ръководството на Второ средно училище, където учат. От ОД на МВР подчертаха, че тяхната постъпка е пример за връстниците им и повод за гордост за семействата им.

Самите момчета приемат случилото се като нещо напълно нормално. Според тях всеки би трябвало да реагира по този начин, когато види човек в беда. „Не бих се нарекъл герой, но има чувство на гордост, че поне опитахме“, казва Ивайло Петров.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 20 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Факти

    31 1 Отговор
    Браво на младежите!
  • 2 Слаба ракия

    30 0 Отговор
    Имам подобен случай. Хванахме го и докато дойде полицията, крадеца беше за болница, нито грамоти ни дадоха, нито ни ококошариха, и съобразителните полицаи и и имената ни не взеха, за да не ни намерят ако оня поиска да ни съди.
  • 3 Старецът е

    5 2 Отговор
    искал да каже че са му върнали всичко до евроцент.
  • 4 Питам аз

    20 0 Отговор
    защо имената на пострадалия възрастни мъж, и имената на момчетата са изнесени, а имената на мръсника-престъпник не са известни?
  • 5 Ивелин Михайлов

    10 2 Отговор
    Най-големият Исторически парк в света до Варна поздравява момчетата!
  • 6 То си е вече за награда

    0 0 Отговор
    такива момчета вече няма.
    От толкова много демокрация по нашите земи стигнахме до награди за такива момчета.
    Евроатлантически рай…